Solgte næringsbygg med svært tungt hjerte
EGD Property og Base Property har solgt Åsane Næringspark til investeringsfondet HitecVision.
Dette er faktisk det første bygget som det er vemodig å selge, sier administrerende direktør i EGD Property, Tor Fredrik Müller.
Delt i synet på salg
Åsane Næringspark er et nytt kontorbygg som ligger i Litleåsvegen i Åsane. Bygget, hvor leietaker MRC Solberg & Andersen flyttet inn i januar i fjor, er på cirka 8500 kvadratmeter. Müller har vært svært involvert i utviklingen av eiendommen, noe som også er årsaken til at det satt langt inne å selge.
– Vi har eid eiendommen sammen med Base Property i Stavanger og de var mer interessert i å selge enn oss. Vi vurderte å kjøpe bygget selv, men vi har fokuset vårt på utvikling og har flere prosjekter som vi skal tungt inn i fremover. Derfor ble det til at vi solgte, selv om det altså ikke var noe gøy, sier Müller.
HitecVision har betalt i underkant av 200 millioner kroner for eiendommen.
Les mer
Kilde: Eiendomsmagasinet